۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
ارتقا امور بين الملل و افزايش تعداد دانشجويان خارجي از مهمترين اهداف دانشگاه اعلام گرديد
ارسال شده در تاریخ 1396/11/24
ساعت 10:33
دكتر مهناز ملانظري، رييس دانشگاه الزهراس در مراسم افتتاحيه شصت و يكمين گردهمايي معاونين دانشجويي سراسر كشور كه به ميزباني دانشگاه الزهراس در حال برگزاري است، ضمن خوشامدگويي به مدعوين، يكي از اهداف اصلي دانشگاه الزهراس را ارتقا جايگاه و امور بين المللي و افزايش تعداد دانشجويان خارجي اعلام نمود.

رييس دانشگاه الزهراس حسن انتخاب دكتر صديقي، معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري و رييس سازمان امور دانشجويان، براي انتخاب دانشگاه الزهراس براي برگزاري اين نشست و تقارن آن با ايام فاطميه را ستود.
دكتر ملانظري ادامه داد: دو هفته قبل قرار بود اين نشست برگزار شود و برف سنگيني آمد ديروز هم باران رحمت باريد كه نشاني از قدم هاي خير شما افرادي است كه براي ارتقا دانش تلاش مي كنيد.
وي افزود: معاونت دانشجويي به دليل ارتباط تنگاتنگي كه با دانشجويان دارد يكي از حساس ترين معاونت ها به حساب مي آيد. در دانشگاه الزهراس سعي كرديم با برنامه محور كردن امور در زمينه هاي مختلف آموزشي، پروهشي و فرهنگي گام هاي بلندي در اين زمينه ها برداريم.
دكتر ملانظري گفت: هر سازماني براي به نتيجه رساندن آمورش نيازمند برنامه هاي راهبردي است در اين دانشگاه عزم جمعي فراهم شد تا بتوانيم انجام امور در قالب برنامه را در دستور كار قرار دهيم البته با توجه به بازخورد هايي كه در سال 95 گرفتيم تغييراتي در برنامه سال 96 ايجاد كرديم.
وي ادامه داد: يكي از اصلاحات در برنامه ريزي عملياتي تقويت برنامه محتوايي دانشجويان و شفاف سازي شرح وظايف معاونت ها بود. دانشگاه الزهراس بر آن است تا از طريق ارتقا جايگاه و رتبه دانشگاه بكوشد تا ارائه دهنده زن كارآفرين و معتقد به ارزش هاي اسلامي شود.
رييس دانشگاه الزهراس افزود: برنامه دانشگاه علاوه بر ارتقا دانش و فناوري ارتقا كارهاي پژوهشي است. دست يابي به اين امر و ارتقا رتبه و وجهه ملي و بين المللي ميسر نمي شود مگر اينكه كليه معاونت ها تلاش كنند.
در برنامه عملياتي 96 ارتقا فعاليت هاي دانشجويي و تامين سلامت و پويايي دانشجويي را نيز تعريف كرده ايم. آشنايي دانشجويان و خانواده ها با وظايف، ارتقا سلامت جسم و روان دانشجويان از طريق پايش هاي مختلف برگزاري جلسات مشاوره اي در خوابگاه ها و هر آنچه مي تواند به ارتقا سلامت بهبود سطح زندگي در خوابگاه ها از ديگر اقدامات ما بوده است. همچنين ارتقا سطح فعاليت هاي ورزشي ايجاد زمينه كارآفريني و مهارت زايي از ديگر برنامه ها است در سال 96 مركزي با اين رويكرد را در دانشگاه افتتاح كرديم كه فضاي با نشاطي را در دانشگاه به وجود آورده است.
وي گفت: ارتقاي امور بين المللي و افزايش تعداد دانشجويان بين المللي دانشگاه از مهمترين اهداف دانشگاه است. در سال 96 توانستيم خوابگاهي كه براي دانشجويان بين المللي در نظر گرفتيم را افتتاح كنيم. اميدوار هستيم از طريق اين مسير بتوانيم شعار دانشگاه را كه زن فرهيخته، جامعه بالنده است، محقق كنيم.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:34
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك،دانشگاه الزهرا،ساختمان شهيده قزويني، طبقه چهارم، معاونت دانشجويي
 student[at]alzahra.ac.ir
كدپستي : 1993893973 تلفن : 982188030651+ فاكس : 982188064380+
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.