۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
پيشنهاد وزير علوم تحقيقات و فناوري: ايجاد نمايندگي سازمان امور دانشجويان در دانشگاه‌ها
ارسال شده در تاریخ 1396/11/24
ساعت 15:11
دكتر منصور غلامي، وزير علوم تحقيقات و فنآوري در شصت و يكمين گردهمايي معاونين دانشجويي دانشگاه هاي سراسر كشور كه در دانشگاه الزهراس در حال برگزاري است با هدف يكسان‌سازي و تسهيل ارائه خدمات به دانشجويان، ايجاد نمايندگي سازمان امور دانشجويان در دانشگاه‌ها را پيشنهاد كرد و افزود: حوزه ستادي معاونت دانشجويي و سازمان امور دانشجويان كمك هاي زيادي را براي ارتقا سطح دانشگاه ها انجام داده اند.

وزير علوم تحقيقات و فناوري در باره بهبود وضعيت خوابگاه هاي سراسر كشور ادامه داد: براي بهبود خوابگاه ها حركت هاي خوبي صورت گرفته و بازسازي و ارتقا سطح خوابگاه هاي قديمي در سال 97 به خصوص در مناطق زلزله خيز و مناطقي كه ممكن است خطر بيشتر باشد در دستور كار قرار گرفته است.
وي ادامه داد: با توجه به سال‌ها مسئوليت در دانشگاه، با ظرافت‌ها و حساسيت‌هاي كار حوزه دانشجويي آشنا هستم؛ فعاليت در اين حوزه صبر و حوصله خاص و انگيزه و علاقه ويژه‌اي مي‌طلبد.
دكتر منصور غلامي افزود: چيزي كه در سازمان امور دانشجويان و صندوق رفاه ديدم اين بود كه در اين مجموعه ها دغدغه هاي زيادي براي دانشجويان وجود دارد و اميدوارم حمايت دولت در سطح كلان طوري باشد كه بتوانيم رضايت دانشجويان را بيش از پيش جلب كنيم.
وي بر توجه ويژه هيأت رئيسه دانشگاه‌ها به حوزه دانشجويي تأكيد كرد و افزود: معاونت‌هاي دانشجويي و هيأت رئيسه دانشگاه‌ها بايد ارتباطات و تعاملات بيشتري با دانشجويان داشته باشند.
وزير علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينكه سازمان امور دانشجويان متولي ارائه كليه خدمات حوزه دانشجويي در دانشگاه‌ها مي‌باشد، تصريح كرد: با تأسيس نمايندگي سازمان امور دانشجويان در دانشگاه‌ها، اين واحد با همكاري معاونت دانشجويي و مجموعه پرسنل مستقل از مديريت دانشگاه پاسخگو و خدمات‌رسان خواهد بود و مديريت دانشگاه نيز با نگاه حمايتي خود موجب بهبود ارائه خدمات مي‌شود.
همچنين در ادامه اين آئين، تعدادي از معاونان دانشجويي دانشگاه‌هاي سراسر كشور به بيان پيشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.
شصت و يكمين گردهمايي معاونان دانشجويي سراسر كشور از امروز 24 بهمن ماه در دانشگاه الزهراس آغاز شده و تا فردا ادامه دارد. در اين نشست دو روزه، معاونان دانشجويي دانشگاه‌ها و مسئولان وزارت علوم و سازمان امور دانشجويان در خصوص مسائل رفاهي، تغذيه، خوابگاه‌هاي دانشجويي و مواردي از اين قبيل به بحث و تبادل نظر مي‌پردازند. 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:32
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك،دانشگاه الزهرا،ساختمان شهيده قزويني، طبقه چهارم، معاونت دانشجويي
 student[at]alzahra.ac.ir
كدپستي : 1993893973 تلفن : 982188030651+ فاكس : 982188064380+
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.