1397/01/01
اخبار بهداشت و درمان

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1396/02/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 257 مرتبه امتیاز 0   (Article Rating)
گزارش برگزاری سخنرانی آموزشی به مناسبت هفته جوان و خوابگاه‌ها در سال 96

گزارش برگزاری سخنرانی آموزشی به مناسبت هفته جوان و خوابگاه‌ها در سال 96

 به مناسبت گرامیداشت هفته جوان و خوابگاه‌ها در سال96، اداره بهداشت و سلامت معاونت دانشجویی دانشگاه الزهرا با همکاری واحد سلامت جوانان و مدارس مرکز بهداشت شمال تهران سخنرانی علمی با موضوع  تغذیه و سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها را در تاریخ 20 اردیبهشت ماه 96 برگزار کرد.

این سخنرانی آموزشی پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، پخش سرود جمهوری اسلامی و بیان خیر مقدم به شرکت‌کنندگان و توضیحاتی درباره تغذیه سالم  توسط مجری برنامه سرکار خانم رسولی آغاز گردید و سپس آقای دکتر احسان حجازی، دکتری تخصصی تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی کردند. ایشان در ابتدا در مورد وعده های اصلی غذایی و هرم تغذیه سالم صحبت کردند و در ادامه برای پیشگیری از بروز بیمار‌ی‌های مزمن توصیه‌های تغذیه ای لازم را بیان کردند.

 

این برنامه از ساعت 11/30  تا 13 در سالن کوثر برگزار شد .هم‌زمان نمایشگاهی از کتابچه‌ها و بروشورهای آموزشی در زمینه تغذیه توسط واحد سلامت جوانان و مدارس مرکز بهداشت شمال تهران دایر و مطالب آموزشی بین شرکت‌کنندگان توزیع شد. همچنین در مورد روش و زمان استفاده از ویتامین D توسط کارشناسان مرکز سلامت به شرکت کنندگان آموزش داده شد و یک عدد قرص ویتامین Dبه آنان اهدا گردید.

پس از اتمام سخنرانی، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و آقای دکتر حجازی به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

 

این برنامه با تکمیل فرم نظرخواهی و پذیرایی از حاضران پایان یافت.

 


   
حق انتشار اطلاعات برای معاونت دانشجویی دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.  
اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات