1396/12/03

 اخبار و مقالات کمينه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1396/11/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 32 مرتبه امتیاز 0   (Article Rating)
ارتقا امور بین الملل و افزایش تعداد دانشجویان خارجی از مهمترين اهداف دانشگاه اعلام گرديد

ارتقا امور بین الملل و افزایش تعداد دانشجویان خارجی از مهمترين اهداف دانشگاه اعلام گرديد

دکتر مهناز ملانظری، رییس دانشگاه الزهراس در مراسم افتتاحیه شصت و يکمين گردهمايي معاونين دانشجويي سراسر کشور که به ميزباني دانشگاه الزهراس در حال برگزاري است، ضمن خوشامدگويي به مدعوين، يكي از اهداف اصلي دانشگاه الزهراس را ارتقا جايگاه و امور بين المللي و افزايش تعداد دانشجويان خارجي اعلام نمود.

رییس دانشگاه الزهراس حسن انتخاب دکتر صدیقی، معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري و رييس سازمان امور دانشجويان، براي انتخاب دانشگاه الزهراس براي برگزاري اين نشست و تقارن آن با ايام فاطميه را ستود.

دکتر ملانظری ادامه داد: دو هفته قبل قرار بود این نشست برگزار شود و برف سنگینی آمد ديروز هم باران رحمت باريد که نشاني از قدم هاي خير شما افرادي است که براي ارتقا دانش تلاش مي کنيد.

وی افزود: معاونت دانشجویی به دلیل ارتباط تنگاتنگي که با دانشجويان دارد يکي از حساس ترين معاونت ها به حساب مي آيد. در دانشگاه الزهراس سعي کرديم با برنامه محور کردن امور در زمينه هاي مختلف آموزشي، پروهشي و فرهنگي گام هاي بلندي در اين زمينه ها برداريم.

دکتر ملانظری گفت: هر سازمانی برای به نتیجه رساندن آمورش نيازمند برنامه هاي راهبردي است در اين دانشگاه عزم جمعي فراهم شد تا بتوانيم انجام امور در قالب برنامه را در دستور کار قرار دهيم البته با توجه به بازخورد هايي که در سال ۹۵ گرفتيم تغييراتي در برنامه سال ۹۶ ايجاد کرديم.

وی ادامه داد: یکی از اصلاحات در برنامه ریزي عملياتي تقويت برنامه محتوايي دانشجويان و شفاف سازي شرح وظايف معاونت ها بود. دانشگاه الزهراس بر آن است تا از طريق ارتقا جايگاه و رتبه دانشگاه بکوشد تا ارائه دهنده زن کارآفرين و معتقد به ارزش هاي اسلامي شود.

رییس دانشگاه الزهراس افزود: برنامه دانشگاه علاوه بر ارتقا دانش و فناوری ارتقا کارهای پژوهشي است. دست يابي به اين امر و ارتقا رتبه و وجهه ملي و بين المللي ميسر نمي شود مگر اينکه کليه معاونت ها تلاش کنند.

در برنامه عملیاتی ۹۶ ارتقا فعالیت های دانشجويي و تامين سلامت و پويايي دانشجويي را نيز تعريف کرده ايم. آشنايي دانشجويان و خانواده ها با وظايف، ارتقا سلامت جسم و روان دانشجويان از طريق پايش هاي مختلف برگزاري جلسات مشاوره اي در خوابگاه ها و هر آنچه مي تواند به ارتقا سلامت بهبود سطح زندگي در خوابگاه ها از ديگر اقدامات ما بوده است. همچنين ارتقا سطح فعاليت هاي ورزشي ايجاد زمينه کارآفريني و مهارت زايي از ديگر برنامه ها است در سال ۹۶ مرکزي با اين رويکرد را در دانشگاه افتتاح كرديم كه فضاي با نشاطي را در دانشگاه به وجود آورده است.

وی گفت: ارتقای امور بین المللی و افزايش تعداد دانشجويان بين المللي دانشگاه از مهمترين اهداف دانشگاه است. در سال ۹۶ توانستيم خوابگاهي که براي دانشجويان بين المللي در نظر گرفتيم را افتتاح کنيم. اميدوار هستيم از طريق اين مسير بتوانيم شعار دانشگاه را که زن فرهيخته، جامعه بالنده است، محقق کنيم.

 


 
   
حق انتشار اطلاعات برای معاونت دانشجویی دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.  
اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات