1396/12/03

 اخبار و مقالات کمينه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1396/11/25 نظرات: 0 نظر نمایش: 33 مرتبه امتیاز 0   (Article Rating)
رئیس سازمان اموردانشجویان در گردهمایی معاونين دانشجويي از برگزاري جشنواره دانشجويان نمونه در ۹ اسفندماه ۱۳۹۶ خبر داد

رئیس سازمان اموردانشجویان در گردهمایی معاونين دانشجويي از برگزاري جشنواره دانشجويان نمونه در ۹ اسفندماه ۱۳۹۶ خبر داد

دکترصدیقی، معاون وزیر و ریيس سازمان امور دانشجويان، صبح امروز درآيين افتتاح شصت و يکمين نشست معاونان دانشجويي دانشگاه هاي سراسر کشوردر دانشگاه الزهراس گفت: يکي از مباحثي كه در اين دوره پيگيري شد، بحث نقل و انتقال و مهماني دانشجويان بود كه اين مسئله در شرايط اضطراري دنبال شد به طوري كه روند درخواست دانشجويان براي انتقال طي سال ۹۲ تا ۹۶ از ۶۲ هزار درخواست به ۹ هزار درخواست كاهش يافت.

وی افزود: انتقال دانشجویان از خارج به داخل نیز ثابت بوده و همچنین روند برگزاري جشنواره دانشجويان نمونه نيز روند ثابتي را پيگيري کرده است.

دکتر صدیقی گفت: ما برای شوراهای صنفي دانشجويي اهميت قائل هستيم و اين امر همچنان در دانشگاه ها پيگيري مي شود. شوراي انضباطي دانشجويي نيز بايد ساماندهي شود و هماهنگي مناسبي بين دانشگاه ها در خصوص اقدامات شوراهاي انضباطي بايد ايجاد شود.

وی ادامه داد: در طول چهار سال گذشته تعداد محدودی پرونده به شورای مرکزی انضباطي ارائه شده و بيشتر مباحثي که در آن مطرح شده، تخلفات آموزشي و برخي تخلفات اخلاقي بوده است.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه به کمیسیون موارد خاص اشاره کرد و گفت: چالش اصلي ما دراين خصوص در دوره تحصيلات تکميلي است که قرار است با اصلاح و تجديدنظر در آيين نامه ها تا حدي اختيارات به دانشگاه ها ارائه شود تا تعداد اين پرونده ها كاهش يابد.

دکترصدیقی ادامه داد: در حوزه ورزش نیز دانشجویاني که تحت پوشش ورزش هاي همگاني قرار داشتند افزايش يافته است و ۵۰۰ هزار نفر را در سال ۹۶ نشان مي دهد.

وی افزود: مراکز مشاوره و تربیت بدنی از اولویت هاي ما است و همه دانشگاه ها بايد در آينده مشاوره تربيت بدني داشته باشند همچنين حمايت مالي خيرين در دوره ورزشي دانشجويان بايد افزايش يابد و فضاهاي ورزشي دانشگاه ها رتبه بندي شوند. همچنين المپياد ورزشي سال آينده در شيراز برگزار خواهد شد و برنامه هاي خوبي نيز در حوزه مشاوره و سلامت در دانشگاه ها انجام گرفته و تلاش ما اين است که در چهار سال بعدي توجه و نگرش مثبتي نسبت به مجموعه دانشجويي ايجاد شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: ۱۹ مرکز آموزش زبان فارسی و ۹ مرکز واحد کنسولی ويژه دانشجويان خارجي دردانشگاه ها وجود دارد.

دکترصدیقی خاطرنشان کرد: در زمینه دانشجویان غيرايراني نيز تلاش هاي خوبي صورت گرفته اما دانشگاه ها با هدف فاصله دارند و در حال حاضر ۲۶ هزار و ۶۰۰ دانشجوي غيرايراني در دانشگاه هاي وزارت علوم مشغول تحصيل هستند.

وی خاطرنشان کرد: آیین نامه اعطای بورس به دانشجويان خارجي نيز به زودي تصويب خواهد شد و پس از تاييد دو وزير ابلاغ مي شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه به دانشجویان شاهد و ایثارگر اشاره کرد و گفت: ۵۵ هزار دانشجوي شاهد و ايثارگر در دانشگاه هاي ما مشغول به تحصيل هستند که دانشگاه ها در بحث ثبت نام اين دانشجويان در گروه هاي شبانه و غيرانتفاعي مشکلاتي با بنياد شهيد و امور ايثارگران دارند که در حال پيگيري آن هستيم.

دکترصدیقی در ادامه گفت: وضعیت رفاهی دانشگاه ها ارتقا يافته و در اين زمينه تحول داشته ايم، پوشش کاملي در ارائه وام هاي دانشجويي داشته ايم به طوري که هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان وام پرداخت شده است و بحث اصلي و جدي مان ظرفيت سازي براي ساخت خوابگاه هاي مجردي و متاهلي است و برنامه ما اين است که دغدغه دانشگاه ها را از بحث خوابگاه، غذا و حوزه رفاهي كمتر كرده و بار بيشتر آن را بر روي دوش سازمان امور دانشجويان و صندوق رفاه دانشگاه ها قرار دهيم و حوزه هاي دانشجويي در دانشگاه ها شعبه هاي سازمان باشند.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ ارتقای خوابگاه ها را پیگیري مي کنيم و تمرکز ما بر روي خوابگاه هاي رتبه سه و دو خواهد بود. همچنين برنامه ديگر ما صنعتي کردن سلف سرويس ها خواهد بود و توسعه رستوران هاي مکمل.

دکترصدیقی درادامه به ارائه وام به دانشجویان دکتری اشاره کرد و گفت: بيش از ۱۶۰ ميليارد تومان تا آخر سال به دانشجويان دکتري وام پرداخت شده است و اميدواريم سال آينده تعرفه پرداخت وام به دانشجويان دكتري بيشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: سامانه جامع خدمات تقریباً به اتمام رسیده و هر هفته یک فعاليت سامانه براي ارائه خدمات به صورت الکترونيکي به دانشجويان به بهره برداري مي رسد.

 


 
   
حق انتشار اطلاعات برای معاونت دانشجویی دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.  
اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات