1396/12/03

 اخبار و مقالات کمينه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1396/11/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 33 مرتبه امتیاز 0   (Article Rating)
رییس صندوق رفاه دانشجویان در گردهمایي معاونين دانشگاه ها از افزايش ۱۷۱ درصدي درآمد اختصاصي صندوق رفاه دانشجويان در دولت يازدهم خبر داد

رییس صندوق رفاه دانشجویان در گردهمایي معاونين دانشگاه ها از افزايش ۱۷۱ درصدي درآمد اختصاصي صندوق رفاه دانشجويان در دولت يازدهم خبر داد

دکتر ذوالفقار یزدان مهر، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، گفت: درآمد اختصاصي صندوق رفاه دانشجويي در دولت يازدهم ۱۷۱ درصد افزايش داشته که به هزار و صدو هشتاد و نه ميليار تومان رسيده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان همچنین از تصویب شيوه نامه شناسايي دانشجويان مستعد کم بضاعت براي ارائه خدمات وحمايت از دانشجويان کارآفرين خبرداد و گفت: در سه سال اخير بيش از ۴۰۰ خوابگاه دانشجويي ارتقا يافته، ۳۶۰ سلف سرويس دانشگاهي ارزيابي و ۶۰ سلف سرويس صنعتي شده است.

مهندس ذوالفقار یزدان مهر، با بیان اینکه صندوق رفاه دانشجویان ۱۱ گام بلند در دولت يازدهم برداشته است، گفت: در اين خصوص مي‌توان به تدوين سند راهبردي اين صندوق با هدف ارائه خدمات هدفمند و مؤثر براي رسيدن به خودکفايي اشاره کرد.

یزدان مهر تصریح کرد: اهتمام به رویکرد مدیريت مشارکتي مبتني بر دانايي با روحيه جهادي، ظرفيت سازي در قوانين کشوري با تصويب ۷ بند و ماده در احكام دائمي، برنامه ششم توسعه و بودجه سنواتي، افزايش درآمد اختصاصي صندوق با تحقق يك ميليارد و ۱۸۹ ميليون تومان با رشد ۱۷۱ درصدي برخي از اين ۱۱ گام است كه صندوق رفاه دانشجويان برداشته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۷، ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قيمت براي ساخت خوابگاه‌ها در نظر گرفته شده که نسبت به سال ۹۶، ۲۰ درصد رشد داشته است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: با برداشت موانع خوابگاه سازی در برنامه ششم توسعه، ابتداي سال ۹۷ آغاز به کار ساخت ۲۰۰ خوابگاه زده مي‌شود.

وی افزود: وزیر علوم در بازدیدی که از صندوق رفاه دانشجويان داشت بر استقرار برنامه ارتقاي خوابگاه‌هاي دانشجويي، کمک به ساخت خوابگاه‌هاي مجردي، لزوم نوآوري در ارائه خدمات به دانشجويان و نوآوري در رويکرد خدمات تغذيه و حمايت جدي از دانشجويان مستعد كم بضاعت تاكيد داش و بر همين اساس برنامه‌هاي صندوق رفاه دانشجويان در سال ۹۷ متناسب با دغدغه‌هاي وزير علوم و اسناد بالادستي پيش بيني شده است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه به برنامه سند صندوق ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ یک صندوق هدفمند خواهیم داشت که راهبردهاي آن نيز تدوين شده است و در اسفندماه سعي مي‌کنيم آن را عملياتي كنيم.

وی تصریح کرد: از برنامه‌های دیگر صندوق رفاه، کمک به ظرفيت سازي خوابگاه‌هاي مجردي و متاهلي است و همچنين بخش خصوصي نيز مي‌تواند در اين زمينه همکاري كند.

یزدان مهر افزود: بر اساس آمارهای ارائه شده، ۴۲ دانشگاه یعنی ۳۴ درصد داراي رستوران مکمل و ۸۳ دانشگاه يعني ۶۶ درصد داراي رستوران مکمل نيستند که در اين زمينه گام‌هايي برخواهيم داشت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه گفت: در سال ۹۷ نیز ارتقای خوابگاه‌ها پيگيري خواهد شد و برنامه ما اين است که خوابگاه‌هاي رتبه ۳ را به سطوح بالاتر برسانيم و حتي به خوابگاه‌هاي رتبه ۲ نيز ورود پيدا کنيم.

 


 
   
حق انتشار اطلاعات برای معاونت دانشجویی دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.  
اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات