1396/12/03

 اخبار و مقالات کمينه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1396/11/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 34 مرتبه امتیاز 0   (Article Rating)
پیشنهاد وزیر علوم تحقیقات و فناوری: ایجاد نمايندگي سازمان امور دانشجويان در دانشگاه‌ها

پیشنهاد وزیر علوم تحقیقات و فناوری: ایجاد نمايندگي سازمان امور دانشجويان در دانشگاه‌ها

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فنآوری در شصت و يکمين گردهمايي معاونين دانشجويي دانشگاه هاي سراسر کشور که در دانشگاه الزهراس در حال برگزاري است با هدف يكسان‌سازي و تسهيل ارائه خدمات به دانشجويان، ايجاد نمايندگي سازمان امور دانشجويان در دانشگاه‌ها را پيشنهاد كرد و افزود: حوزه ستادي معاونت دانشجويي و سازمان امور دانشجويان كمك هاي زيادي را براي ارتقا سطح دانشگاه ها انجام داده اند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در باره بهبود وضعیت خوابگاه هاي سراسر کشور ادامه داد: براي بهبود خوابگاه ها حرکت هاي خوبي صورت گرفته و بازسازي و ارتقا سطح خوابگاه هاي قديمي در سال ۹۷ به خصوص در مناطق زلزله خيز و مناطقي که ممکن است خطر بيشتر باشد در دستور كار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به سال‌ها مسئولیت در دانشگاه، با ظرافت‌ها و حساسیت‌های کار حوزه دانشجويي آشنا هستم؛ فعاليت در اين حوزه صبر و حوصله خاص و انگيزه و علاقه ويژه‌اي مي‌طلبد.

دکتر منصور غلامی افزود: چیزی که در سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه ديدم اين بود که در اين مجموعه ها دغدغه هاي زيادي براي دانشجويان وجود دارد و اميدوارم حمايت دولت در سطح کلان طوري باشد كه بتوانيم رضايت دانشجويان را بيش از پيش جلب كنيم.

وی بر توجه ویژه هیأت رئیسه دانشگاه‌ها به حوزه دانشجويي تأکيد کرد و افزود: معاونت‌هاي دانشجويي و هيأت رئيسه دانشگاه‌ها بايد ارتباطات و تعاملات بيشتري با دانشجويان داشته باشند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اينکه سازمان امور دانشجويان متولي ارائه کليه خدمات حوزه دانشجويي در دانشگاه‌ها مي‌باشد، تصريح کرد: با تأسيس نمايندگي سازمان امور دانشجويان در دانشگاه‌ها، اين واحد با همکاري معاونت دانشجويي و مجموعه پرسنل مستقل از مديريت دانشگاه پاسخگو و خدمات‌رسان خواهد بود و مديريت دانشگاه نيز با نگاه حمايتي خود موجب بهبود ارائه خدمات مي‌شود.

همچنین در ادامه این آئین، تعدادی از معاونان دانشجويي دانشگاه‌هاي سراسر کشور به بيان پيشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.

شصت و یکمین گردهمایی معاونان دانشجويي سراسر کشور از امروز ۲۴ بهمن ماه در دانشگاه الزهراس آغاز شده و تا فردا ادامه دارد. در اين نشست دو روزه، معاونان دانشجويي دانشگاه‌ها و مسئولان وزارت علوم و سازمان امور دانشجويان در خصوص مسائل رفاهي، تغذيه، خوابگاه‌هاي دانشجويي و مواردي از اين قبيل به بحث و تبادل نظر مي‌پردازند. 

 


 
   
حق انتشار اطلاعات برای معاونت دانشجویی دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.  
اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات