1396/12/03

مركز كامپيوتر حوزه دانشجويي

حوزه دانشجويي با توجه به رشد روزافزون كامپيوترهاي pc جهت افزايش سرعت، دقت و كارآيي بيشتر در پاسخگويي به مراجعين خود كه عمدتا دانشجويان مي باشند و استفاده از امكانات ارتباطي و بهره گيري از اطلاعات موجود در زمينه هاي مختلف و اطلاعات دانشجويي، مكانيزه نمودن سيستمهاي دستي خود را از سال 1369 با يك دستگاه كامپيوتر مدل 386 آغاز نمود و در حال حاضر امور مربوط به واحدهاي مختلف به صورت كامپيوتري انجام مي گيرد.
حوزه دانشجويي داراي يك سيستم مستقل شبكه داخلي ميباشد كه كليه واحدهاي تابعه، جهت انجام امور مربوط به دانشجويان از جمله: امور خوابگاهها، ثبت اطلاعات دانشجويي، اعلام ميزان بدهي، امورمالي، صندوقهاي قرض الحسنه و ... از آن استفاده مي نمايند.
در خوابگاه فرزانگان نيز 2 سايت كامپپوتري مستقل ، مجهز به سيستم هاي pc و TC متصل به شبكه اينترنت و شبكه داخلي با ارائه خدمات پرينت و رايت وجود دارد كه كليه دانشجويان خوابگاهي مي توانند با توجه به نيازهاي خود در دو شيفت روز و شب از آنها استفاده نمايند.
راه اندازي شبكه wireless در خوابگاههاي دانشجويي نيز از ديگر فعاليتهاي اين مجموعه مي باشد
همكاري در راه اندازي سيستم هاي مكانيزه فروش فيش سلف سرويس و توزيع غذا در دانشگاه و خوابگاه - سيستم POS بانكي جهت شارژ كارت تغذيه - سيستم رزرو غذاي اينترنتي و سيستم مكانيزه تردد خوابگاهي نيز از ديگر فعاليتهاي اين مركز مي‌باشد كه در حال حاضر كليه دانشجويان مي توانند از اين سيستم‌ها استفاده نمايند.
همچنين يك دستگاه كامپيوتر مجهز به سيستمهاي برجسته نگار و شنيداري جهت استفاده دانشجويان عزيز روشندل دانشگاه در كتابخانه ويژه اين دانشجويان قرار دارد. اين عزيزان مي توانند از كليه برنامه هاي كامپيوتري و امكانات اينترنت استفاده نمايند.
 

 

آخرین اخبار و مقالات
موردی یافت نشد!!


آرشیو اخبار
   
حق انتشار اطلاعات برای معاونت دانشجویی دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.  
اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات