۱۳۹۹ چهارشنبه ۹ مهر
درباره
مدیریت تربیت بدنی دانشگاه الزهرا یکی از مدیریت‌های معاونت دانشجویی است که همسو با چشم انداز و ماموریت دانشگاه تلاش دارد تا امور مربوط به تربیت بدنی و ورزش را همراه با اصل کیفیت محوری، برنامه‌ریزی و سازماندهی نماید و محیطی پویا و جذاب برای ارتقاء سطح سلامت، تندرستی و نشاط دانشگاهیان را در دانشگاه خاص بانوان ایجاد کند.
مدیریت تربیت بدنی با هدف توسعه‌ی فعالیت‌ها، فضاها و تجهیزات ورزشی (دانشگاه و خوابگاه) در بخش‌های زیر انجام وظیفه می نماید:
الف) ورزش همگانی
این بخش مربوط به فعالیت‏ های ورزشی همگانی جهت کلیه‌ی دانشگاهیان (دانشجویان، کارکنان و اساتید) است.
الف-1) برگزاری کلاس‏ های مختلف آموزشی ورزشی و تفریحی
الف-2) برگزاری برنامه های تفریحی ورزشی درون و برون دانشگاهی مانند برگزاری گلگشت
الف-3) استعداد یابی ورزشی و تشکیل تیم های ورزشی مختلف همگانی
الف-4) برگزاری مسابقات و جشنواره های مختلف ورزش‌های همگانی در سطح درون دانشگاهی
الف-5) شرکت در مسابقات ورزش‌های همگانی منطقه ای
تیم‌های ورزشی همگانی دانشگاه الزهرا در مسابقات ورزشی منطقه‌ایی که از سال 1398 در سطح دانشجویان دانشگاه‌های منطقه یک کشور برگزار می شود، طبق برنامه اعلام شده از طرف دبیرخانه منطقه یک کشوری شرکت می‌نمایند و تا کنون موفق به کسب نتایج ارزنده ایی برای این دانشگاه شده اند.
الف-6) شرکت در المپیادهای ورزش‌های همگانی
تیم‌های ورزشی دانشگاه الزهرا در مسابقات المپیادهای ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور که هر دو سال یکبار توسط اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان برگزار می گردد شرکت می نماید و تا کنون موفق به کسب نتایج ارزنده ای شده است.
الف-7) میزبانی مسابقات ورزش های همگانی مختلف در سطح منطقه ای، استانی،کشوری، المپیادی و ...
لازم به ذکر است از اهم میزبانی های ورزش همگانی، برگزاری چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در تیر 1398 توسط دانشگاه الزهرا بوده است.
 
ب) ورزش قهرمانی
ب-1) استعداد یابی ورزشی و تشکیل تیم‌های ورزشی قهرمانی در رشته‌های مختلف
ب-2) شرکت در مسابقات ورزشی قهرمانی منطقه‌ایتیم‌های ورزشی دانشگاه الزهرا در مسابقات ورزشی منطقه ایی که از سال 1388 در سطح دانشجویان دانشگاه های منطقه یک کشور برگزار می شود، طبق برنامه اعلام شده از طرف دبیرخانه منطقه یک کشوری شرکت می‌نمایند و تاکنون موفق به کسب نتایج ارزنده ایی برای این دانشگاه شده اند.
ب-3) شرکت در مسابقات ورزشی قهرمانی استانیتیم‌های ورزشی دانشجویان دانشگاه الزهرا طبق برنامه اعلام شده از طرف اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در مسابقات ورزشی استانی دانشجویان که از سال 1398 برگزار می گردد، شرکت می نمایند و تا کنون موفق به کسب نتایج ارزنده ای برای این دانشگاه شده اند.
ب-4) شرکت در مسابقات ورزشی قهرمانی کشوری تیم‌های ورزشی دانشگاه الزهرا طبق برنامه اعلام شده از طرف اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در مسابقات ورزشی قهرمان کشوری دانشجویان که در سال های غیر المپیادی برگزار می گردد، شرکت می نمایند و تا کنون موفق به کسب نتایج ارزنده ای برای این دانشگاه شده اند.
ب-5) شرکت در المپیادهای ورزشی قهرمانیتیم‌های ورزشی دانشگاه الزهرا در مسابقات المپیادهای ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور که هر دو سال یکبار توسط اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان برگزار می گردد شرکت می نماید و تا کنون موفق به کسب نتایج ارزنده ای شده است.
ب-6) میزبانی مسابقات ورزش‌های قهرمانی مختلف در سطح تدارکاتی، منطقه ای، استانی،کشوری، المپیادی و ...
لازم به ذکر است از اهم میزبانی های ورزش قهرمانی، برگزاری چهارمین و پنجمین المپیاد ورزشی قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در سال‌های 1377 و 1379 توسط دانشگاه الزهرا بوده است.
ج) سایرفعالیت‌های ورزشی
ج-1) تشکیل شورای ورزش دانشگاه
ج-2) تشکیل کمیته ورزش کارکنان و برگزاری فعالیت های ورزشی کارکنان در بخش همگانی و قهرمانی
ج-3) تشکیل انجمن های ورزشی ـ دانشجویی و گروه داوطلبان ورزشی
ج-4) برگزاری دوره های دانش افزایی ورزشی (کارگاه‌های آموزشی، تخصصی، دوره‌های مربیگری و داوری)
ج-5) تکریم دانشجویان قهرمان ورزشی دانشگاه الزهرا در سطوح بین‌المللی، ملی، المپیادی، کشوری، استانی و منطقه‌‌ای با برگزاری مراسم تقدیر از چهره‌های برتر
ج-6) اجرای طرح پایش تندرستی به منظور ارزیابی سلامت جسمانی دانشجویان
ج-7) ارائه‌ی خدمات حمایتی ورزشی به دانشجویان توان خواه و نیازمند دانشگاه الزهرا
ج-8) برگزاری فعالیت‌های ورزشی مختلف ویژه دانشجویان غیر ایرانی (بین المللی)
ج-9) انجام فعالیت‌ها در راستای اهداف مدیریت سبز اعم از افزایش ایمنی، صرفه جویی، اصلاح الگوی مصرف صحیح، حفاظت محیط زیست و ...
ج-10) توسعه‌ی فعالیت‌های ورزشی بین‌المللی
ج-11) توسعه کارآفرینی با جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه الزهرا و همچنین سایر افراد دارای کارت‌های مربیگری مختلف معتبر از فدراسیون های ورزشی جمهوری اسلامی ایران و دراسیون‌های بین المللی
ج-12) جذب حامیان مالی (اسپانسر) در برگزاری فعالیت‌های مختلف ورزشی
ج-13) ارائه خدمات ورزشی از طریق فضای مجازی در شرایط خاص
ج-14) همکاری و تعامل‌ با سازمان‌های برون دانشگاهی (مانند سرای محله) به منظور اجرای مسئولیت اجتماعی محلی
تاریخ به روز رسانی:
1399/07/01
تعداد بازدید:
4252
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.