۱۳۹۸ سه شنبه ۶ اسفند
نشست خبری چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دختران دانشگاه های سراسر کشور
ارسال شده در تاریخ 1398/04/23
ساعت 13:31
نشست خبری چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دختران دانشگاه های سراسر کشور در تاریخ 22 تیر 98 در دانشگاه الزهراس برگزار شد. 
در این نشست، دکتر محمد علی زاده (مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان)، دکتر محمد پورکیانی (معاون فنی چهارمین المپیاد ورزش های همگانی)خانم دکتر ملانظری (رئیس دانشگاه الزهرا و سرپرست عالی المپیاد)، دکتر رحمانی (معاون مالی وکمیته حمایتی المپیاد)، دکتر بختیاری (معاون دانشجویی دانشگاه و سرپرست کل المپیاد)، دکتر لیموچی  مدیر تربیت بدنی و دبیرکل اجرایی المپیاد)، خانم درخشانی (روابط عمومی دانشگاه)، دکتر شمشکی (معاون اجرایی المپیاد)، دکتر روزبهانی (مسئول ورزش های همگانی اداره کل تربیت بدنی)، دکتر حجازی (معاون پشتیبانی)، دکتر عبدالشاهی (رئیس کمیته برنامه ریزی سالن ها)، دکتر رمضانی (رئیس کمیته افتتاحییه و اختامیه)، دکتر غزاله، دکتر دلفانی و خبرنگاران شبکه های خبری ایرنا، آنا، دانشجو، باشگاه خبرنگاران جوان و شبکه مرکزی خبر حضور داشتند.
همچنین، در این نشست حامیان مالی المپیاد ورزش های همگانی (شرکت لبنی کاله پرو، شرکت لبنی گلا، بانک ملی، شرکت اکتیو، لندی و دیجی کالا) حضور داشتند.
در این نشست مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان عنوان کرد: بیش از یک هزار و 300 دانشجو در المپیاد همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های سراسر کشور ثبت‌نام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا پایان زمان ثبت‌نام به 2 هزار دانشجو افزایش یابد. برگزاری المپیاد ورزش همگانی نیازمند یک کار تیمی و گروهی است و ورزش بانوان امر مهمی است که نیاز آن در دانشگاه‌ها احساس می شود.
وی رشته‌های شرکت کننده در این المپیاد را والیبال 4 نفره، بسکتبال 3 نفره، فریز بی، هفت سنگ، طناب زنی، آمادگی جسمانی، هند پلو، دارت و فوتسال گل کوچک عنوان کرد.
علیزاده بیان کرد: در این المپیاد علاوه بر ورزش‌های مدرن به ورزش‌های سنتی و بومی نیز توجه شده است و تمامی رشته‌ها به گونه‌ای انتخاب شده است که قوانین و تجهیزات پیچیده‌ای نیاز نداشته و به نوعی با امکانات و زیر ساخت‌های دانشگاه انجام می شود و این المپیاد به لحاظ فنی استانداردهای لازم را داشته و از نظر اجرایی نیز موفق خواهد بود.
همچنین عنوان کرد: استاندار تهران به عنوان رئیس شورای حمایتی و پشتیبانی از سوی مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان مسئولیت امنیت دانشجویان را بر عهده دارد و فدراسیون پزشکی تا پایان المپیاد در کنار تیم های شرکت کننده قرار دارند و تمام دانشجویان و افراد حاضر در کنار تیم از پوشش بیمه برخوردار می باشند
درپایان علیزاده عنوان کرد: از اولین دوره برگزاری این المپیاد که با حضور یکصد و 88 دانشجوی دختر در سال 92 برگزار شد، 6 سال می گذرد و اکنون تعداد دانشجویان دختر متقاضی شرک در المپیاد یه 1300 نفر رسیده که این افزایش چشمگیر 10 برابری را نشان می دهد و بیانگر نیازی است که دانشجویان به این المپیاد دارند. هم چنین، دانشگاه الزهراس سابقه روشنی در برگزاری رویدادهای ورزشی دارد و امید است که در هفته پیش رو شاهد یک رویداد شاد و پر طروات در این دانشگاه باشیم.
در ادامه رئیس دانشگاه الزهرا (س) اظهار کرد: برگزاری این المپیاد رونق و نشاط مضاعفی را به دانشگاه الزهرا س بخشیده است. آغاز این المپیاد را 26 تیرماه است و به مدت 6 روز ادامه دارد و 31 تیر به پایان می‌رسد.
ملانظری با بیان این مطلب که پذیرش میزبانی این المپیاد در دانشگاه الزهراس به دلیل تقویت فضای کار و تعاملات گروهی است، تصریح کرد: 9 محور برای این المپیاد در نظر گرفته شده است که انتظار می رود زمینه‌های اخلاقی و آموزشی نیز در این المپیاد لحاظ شود. 
رئیس دانشگاه الزهرا س خاطرنشان کرد: جوانان ما مدیران آینده هستند و سلامت آنها سلامت جامعه آتی را تضمین می‌کند از این رو انتظار می رود این فضای ورزشی در دانشگاه ها تداوم داشته باشد و روحیه ورزشکاری علاوه بر نشاط ورزشکاری در تمام دانشجویان و مدیریت های پیش رو مدنظر قرار گیرد.
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:156
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.